Informacja o RODO

---> Czytaj więcej…

Zgadzam się

Jarmark Dominikański

Jarmark Dominikański jest największą doroczną imprezą o charakterze handlowo – kulturalnym, odbywającą się nie tylko w Choroszczy, ale także w innych miastach w całej Polsce. Związana najczęściej z obchodami święta św. Dominika (6 sierpnia). Impreza jest najważniejszym wydarzeniem kulturalnym i promocyjnym miasta i gminy Choroszcz.

Jarmark Dominikański jest organizowany co roku, w każdą pierwszą niedzielę sierpnia. Jest to jedna z największych i najciekawszych imprez lata w regionie, która z roku na rok ściąga coraz większą ilość wystawców z Polski i zagranicy - ponad sto stoisk z rękodziełem ludowym, swojskim jedzeniem, liczne atrakcje dla dzieci (zjeżdżalnie, koniki, quady), wesołe miasteczko itd. Jarmarki odwiedzają setki gości z regionu i Polski. W 2007 roku goście odwiedzający Podlasie uznali Jarmark najlepszą imprezą lata w regionie. Relację z imprezy przeprowadzają największe media na Podlasiu. Imprezie towarzyszą liczne dodatkowe atrakcje, np. wystawy, konkursy, plenery.

Na Jarmarkach Dominikańskich do tej pory wystąpiły takie gwiazdy muzyczne jak np.: Krzysztof Krawczyk, Izabela Trojanowska, Trebunie Tutki, Friends, Don Wasyl i Cygańskie Gwiazdy, Brathanki, Janusz Laskowski itd. Na scenie przed pałacykiem Branickich w Choroszczy występują też zespoły ludowe i kabarety.

Galeria zdjęć

/