Informacja o RODO

---> Czytaj więcej…

Zgadzam się

O regionie

Województwo Świętokrzyskie to region o wyjątkowo interesujących walorach. Tworzą je trzy krainy : Góry Świętokrzyskie, Ponidzie i Wyżyna Sandomierska.

Góry Świętokrzyskie należące do najstarszych w Europie i pokryte rumowiskami skalnymi stanowią jedną z największych atrakcji w Polsce. Region Świętokrzyski dla turystów to także bogate lasy Puszczy Jodłowej, uroki krajobrazowe Ponidzia, sandomierskie zabytki, czyste wody, unikalne jaskinie i grupy skalne, ponad 1300 km pieszych i około 1500 km rowerowych szlaków turystycznych.

Amatorzy jazdy konnej znajdą tu około 20 ośrodków jeździeckich, natomiast miłośnicy awiacji-centra sportów lotniczych w Masłowie oraz Pińczowie.

Liczne zbiorniki na czystych rzekach umożliwiają uprawianie żeglarstwa, narciarstwa wodnego i windsurfingu.

Region Świętokrzyski to także raj dla narciarzy, tych początkujących i tych zaawansowanych. W najbliższym otoczeniu Kielc oraz w samym mieście znajduje się 6 tras narciarskich wyposażonych w wyciągi orczykowe. Długość tras zjazdowych waha się od 300 do 800 m.

Łagodny klimat i bogate złoża wód mineralnych zapewniają w doskonały wypoczynek sanatoryjny. Prężnie rozwijającymi się ośrodkami uzdrowiskowymi w regionie są miejscowości Busko-Zdrój oraz Solec-Zdrój.

 

 

 

 

źródło www.sejmik.kielce.pl

Galeria zdjęć

/

Filmy

ŚWIĘTOKRZYSKIE