Informacja o RODO

Edward Jancarz urodził się 20 sierpnia 1946 roku w Gorzowie i to gorzowska Stal była jedynym polskim klubem, z którym związał on swoją karierę. A ta była owocna w sukcesy.

W ciągu 21 lat spędzonych na torze popularny Eddie zdobył 12 medali – 1 złoty, 4 srebrne, 7 brązowych – zaliczył 26 startów w finałach Mistrzostw Świata, zdobył 2 Indywidualne Mistrzostwa Polski i razem ze Stalą Gorzów 7 medali Drużynowych Mistrzostw Polski.

Pierwszy znaczący tytuł zdobył, gdy miał zaledwie 22 lata. Był to brązowy medal Indywidualnych Mistrzostw Świata. Ostatni wyścig, w którym wziął udział, miał miejsce 13 lipca 1986 r. Wtedy też oddał swój plastron innemu znanemu gorzowskiemu żużlowcowi, Piotrowi Świstowi.

Swój przydomek Eddie zyskał za czasów występów w angielskiej drużynie żużlowej z Wimbledonu.

Edward Jancarz ma też w Gorzowie swój pomnik. Postać żużlowca z plastronem Stali Gorzów na piersiach siedzi na motocyklu zaparkowanym zaraz przy wejściu do Parku Róż przy ulicy Strzeleckiej.