Informacja o RODO

---> Czytaj więcej…

Zgadzam się

O miejscowości

Ta położona w nad wyraz urokliwym otoczeniu miejscowość to prawdziwa perełka, która dla wielu wciąż czeka na odkrycie. Serdecznie zachęcamy do tego, aby odwiedzić tę chlubę województwa warmińsko-mazurskiego - malowniczą Iławę. Znajduje się ona na Pojezierzu Iławskim, którego obszar nie bez przyczyny nazywany jest Zielonymi Płucami Polski. Miasto to odkryjemy na południowym brzegu najdłuższego jeziora naszego kraju, czyli rozległego Jezioraka.

Piękno Wielkiej Żuławy i okolicznych jezior

Podróżnicy szybko odkryją, że w granicach Iławy mieści się Wielka Żuława. Ta największa polska wyspa śródlądowa ma aż 82,4 ha powierzchni, co pozwoliło rozwinąć na jej obszarze doskonałe zaplecze noclegowe dla osób, które poszukują kontaktu z przyrodą i wytchnienia od wielkomiejskiego zgiełku.

Jednak Iława słynie nie tylko z tego wyjątkowego miejsca. Znajdujące się w krainie tysiąca jezior miasto zachwyca czystymi wodami, malowniczym krajobrazem i świeżym powietrzem. Turyści odwiedzające ten zakątek zgodnie twierdzą, że warto go odwiedzić o każdej porze roku, gdyż poza relaksującym przebywaniem na łonie natury Iława oferuje przybyszom dużo więcej.

Zabytki i największe atrakcje turystyczne

Zapierająca dech w piersiach przyroda to nie wszystko, na co możemy liczyć, trafiając do tej miejscowości. Zwiedzając ją, na każdym kroku spotkamy zabytki architektury. Jeśli wybierzemy się tam pociągiem, pierwszy z nich zobaczymy wysiadając z wagonu – neogotycki dworzec jest jednym z najpiękniejszych obiektów tego rodzaju na Warmii i Mazurach. Koniecznie zobaczmy również neobarokowy ratusz miejski i zachwycającą starówkę. Warto zwiedzić także obiekty sakralne, których nie brakuje w tej miejscowości. Nieopodal znajdziemy również zabytkowe zamki i pałace, zapoznając się z historią tych wyjątkowych terenów.

Jeżeli pragniesz odkryć także nowe obiekty, polecamy odwiedzić miejscowy port śródlądowy, który został oddany do użytku w 2015 roku. Nie tylko zobaczymy tam cumujące statki, ale także wypoczniemy na piaszczystej plaży miejskiej i przespacerujemy się deptakiem wzdłuż brzegu jeziora.

Galeria zdjęć

/

Filmy

IŁAWA zaprasza