Informacja o RODO

---> Czytaj więcej…

Zgadzam się

O miejscowości

Elbląg, jedno z najstarszych polskich miast, położone na granicy dwóch malowniczych krain: Wysoczyzny Elbląskiej oraz Żuław Wiślanych.

Mimo niemal całkowitych zniszczeń w skutek działań wojennych elbląskie Stare Miasto od ponad 30 lat odradza się, nawiązując do dawnej świętości tej części miasta. Oprócz zabytków takich jak: Brama Targowa, Katedra Św. Mikołaja z jedną z najwyższych wież kościelnych Polski na której znajduje się punkt widokowy, Ścieżka Kościelna budynek Ratusza Staromiejskiego, obiekt wybudowany na miejscu starych fundamentów z domieszką architektury XXI w. oraz Centrum Sztuki Współczesnej Galerię EL.

Elbląg to nie tylko staromiejskie budowle. Jest także oazą spokoju, w której każdy zmęczony wielkomiejskim pędem może się wyciszyć i zrelaksować. Brak korków na ulicach i sceneria bogata w tereny zielone, serwują ukojenie i pozwalają zapomnieć, że jest się w mieście, w którym żyje ponad 120 tysięcy mieszkańców.

Bulwar Zygmunta Augusta, Bażantarnia, a także liczne parki wkomponowane w elbląskie osiedla skutecznie przyciągają miłośników przyrody, fotografii i sportu.

źródło www.elblag.eu

Galeria zdjęć

/

Filmy

777 lat Elbląga