Informacja o RODO

---> Czytaj więcej…

Zgadzam się

O miejscowości

Zalesione i pagórkowate otoczenie Tolkmicka oraz cały region Zalewu Wiślanego jest wyjątkowym miejscem dla osób szukających ustronnego i cichego miejsca wypoczynku.

Burzliwa historia regionu pozostawiła wiele atrakcyjnych zabytków i legend, zarówno z najdawniejszych, przedchrześcijańskich, czasów, jak też zabytków techniki i współczesnych atrakcji.

80% gminy Tolkmicko zajmuje Park Krajobrazowy Wysoczyzny Elbląskiej. Naturalne, urozmaicone warunki terenowe stwarzają możliwości do uprawiania wielu sportów i turystyki pieszej i rowerowej. Przez te okolice przebiega wiele oznakowanych szlaków turystycznych, związanych zarówno z historią (szlak kopernikowski), jak też czysto przyrodniczych.

Akwen Zalewu Wiślanego pozwala na powszechne uprawianie sportów wodnych: windsurfing, żeglarstwo, kajaki, narty wodne to najpopularniejsze z nich. Zimą skuty lodem przyciąga fanów bojerów – to na nim rozgrywano Mistrzostwa Świata i wielokrotnie Mistrzostwa Polski.

Dla osób preferujących klasyczny „plażowy” wypoczynek, linia brzegowa Zalewu Wiślanego stwarza idealne warunki. Liczne plaże od Kamionka, przez Suchacz, Nadbrzeże, Kadyny, Tolkmicko aż po wieś Święty Kamień zaspokoją wymagania każdego plażowicza.

Najsłynniejszą i najbardziej “ucywilizowaną” plażą jest Srebrna Riviera w Kadynach - oferująca najbardziej komfortowe i urozmaicone plażowanie.

Drugi biegun to dzikie plaże rozciągające się od granic miasta Tolkmicka w stronę Fromborka. Tam można nacieszyć się w samotności ciszą i czystym piaskiem.

Płytka woda ciągnąca się nieraz kilkaset metrów od brzegu stwarza idealne warunki do bezpiecznej zabawy dla dzieci.

Galeria zdjęć

/