Informacja o RODO

---> Czytaj więcej…

Zgadzam się

O miejscowości

Głogów to dawne miasteczko tworzące interesujący zespół urbanistyczno - architektoniczny o istotnej wartości historycznej.

Dawny układ urbanistyczny najlepiej zachowany jest w centrum miasta. Pochodzi on jeszcze z czasów jego lokacji - jest to oryginalne renesansowe rozwiązanie przestrzenne. Istnieje opinia, że wytyczony przez Krzysztofa Głowę plan miasta, był pierwszym w Polsce dziełem urbanistycznym epoki renesansu.

W otoczeniu miasta rozciągają się duże kompleksy leśne, złożone głównie z borów sosnowych i będące pozostałością dawnej Puszczy Sandomierskiej.

Na północny - zachód od miasta znajduje się kilka dość dużych stawów, które są obecnie zarybione. Pod wysoką moreną znajduje się stawek "Pod Dębem", a jeszcze dalej w okolicy rozwidlenia dróg na Wygodzie, schowane jest w lesie urocze jeziorko, tzw. Czarny Staw.

Zwiedzanie okolic miasta ułatwiają oznakowane szlaki turystyczne. Przez Głogów przechodzi żółty szlak "Dookoła Rzeszowa". Tutaj też rozpoczyna się szlak niebieski, wiodący przez Sokołów Małopolski do Leżajska.

Galeria zdjęć

/