Informacja o RODO

---> Czytaj więcej…

Zgadzam się

O miejscowości

Szukając urokliwych miejsc na Podkarpaciu, warto rozważyć odwiedzenie wsi Blizne. Jest to piękna, malownicza miejscowość, która z pewnością wprawi w zachwyt każdego turystę. Ta urokliwa miejscowość, położona w dolinie rzeki Stobnicy, stanowi dom dla zaledwie 3 tysięcy mieszkańców, co sprawia, że okolica jest niezwykle cicha i spokojna.

Odwiedzając wieś Blizne nie będziemy się również nudzić, ponieważ czekać na nas będą atrakcje, takie jak piękny, zabytkowy Kościół Wszystkich Świętych z pokrywającą całą północną ścianę, zachwycająco namalowaną sceną Sądu Ostatecznego. Po jego obejrzeniu, warto udać się do Muzeum parafialnego, które już z zewnątrz zachwyca swoim urokiem. Jego architektura świetnie wpasowuje się w wygląd kościółka, sprawiając, że możemy poczuć się jak na terenie skansenu. Kolejnym punktem, który warto odwiedzić jest bezsprzecznie kaplica oraz wzgórze św. Michała. Akt lokacyjny wsi miał miejsce w 1336 roku, dlatego nie można się dziwić, że ta przestrzeń przesiąknięta jest fascynującą historią.

Jeśli szukasz miejsca, w którym możesz wypocząć, odrywając się od zgiełku miasta, wieś Blizne z pewnością przypadnie Ci do gustu!

Galeria zdjęć

/