Informacja o RODO

---> Czytaj więcej…

Zgadzam się

O miejscowości

Gmina Nieborów położona jest w dolinie rzeki Bzury wśród charakterystycznego dla tej części Mazowsza krajobrazu nizinnego. Okolice Nieborowa były zaludniane od dawna, o czym świadczą odkryte w pobliskiej Wólce Łasieckiej, a ostatnio w Kompinie stanowiska kulturowe z późnego okresu rzymskiego (III-IV w. n. e.).

Do Nieborowa turystów przyciąga pałac Radziwiłłów, w którym  znajduje się muzeum wnętrz rezydencji pałacowej z XVII-XIX wieku, oparte na ocalałym wyposażeniu pałacu i jego kolekcjach (rzeźby, obrazy, grafiki, meble, wyroby z brązu, porcelana i szkło, srebra, zegary, tkaniny, zbiory biblioteczne), uzupełnione obiektami sztuki i rzemiosła artystycznego ze zbiorów Muzeum Narodowego w Warszawie. Niezwykle interesująca jest wystawa majoliki wytwarzanej w tutejszej manufakturze oraz ogród pałacowy w stylu francuskim.

Kolejną wielką atrakcją turystyczną jest Ogród Romantyczny Heleny Radziwiłłowej w Arkadii, w stylu angielskim, do tworzenia którego księżna przystąpiła w roku 1778 i rozwijała go aż do swojej śmierci w roku 1821.

Godny odwiedzenia jest również kościół parafialny w Nieborowie.

Galeria zdjęć

/