Informacja o RODO

---> Czytaj więcej…

Zgadzam się

Fokarium

Fokarium jest częścią Stacji Morskiej - naukowej placówki terenowej Instytutu Oceanografii Uniwersytetu Gdańskiego, gdzie realizowany jest projekt odtworzenia i ochrony kolonii fok szarych w rejonie południowego Bałtyku.

Z założenia jest to placówka badawczo-hodowlana, dzięki której w przyszłości foki znów zasiedlą południową część Bałtyku, a jednocześnie ośrodek rehabilitacji osobników chorych i osłabionych. Wyleczone foki są wypuszczane na wolność, podobnie jak przychówek hodowlanego stada.

Ośrodek spełnia ważną rolę pomocniczą w odtwarzaniu bałtyckiej populacji tego gatunku. Ratuje foki chore, dostarcza młode. Zaznajamia ludzi z problemami ekologicznymi Bałtyku i jego mieszkańców.

 

Fokarium otwarte jest we wszystkie dni roku w związku z tym nie ma potrzeby rezerwacji wstępu. Na teren fokarium obowiązuje zakaz wprowadzania i wnoszenia zwierząt. Godziny otwarcia fokarium i muzeum z wystawą "Ssaki naszego morza" uzależnione są od pory roku.

Aktualnie czynne są codziennie od 9.30 do 16.00

 

Fokarium Stacji Morskiej Instytutu Oceanografii Uniwersytetu Gdańskiego nie jest ogrodem zoologicznym ani cyrkiem z tresowanymi zwierzętami! Celem jego powstania nie było też stworzenie turystycznej atrakcji lecz miejsca wspomagania ochrony gatunku i upowszechniania o nim wiedzy.

Fokarium nie jest również przedsięwzięciem komercyjnym. Opłaty za wstęp służą wyłącznie do pokrycia kosztów utrzymania infrastruktury ośrodka oraz realizacji celu jego działalności.

 

Adres fokarium: Hel, ul. Morska 2

 

Opłata za wstęp:

fokarium                                                         - 5 zł / os.

muzeum z wystawą "Ssaki naszego morza" - 1 zł / os. opłata dodatkowa

Karmienie fok, połączone w prelekcją odbywa się w godzinach: 11.00 i 14.00

Galeria zdjęć

/