Informacja o RODO

---> Czytaj więcej…

Zgadzam się

Ogród Japoński

To jedno z najpopularniejszych miejsc spacerów. Oprócz kilkuset gatunków oryginalnych roślin, drzew, krzewów i kwiatów, znajdują się tam wzorowane na japońskie budowle: brama, pawilon herbaciany.

Jedną z atrakcji ogrodu jest staw z olbrzymimi karpiami oraz innymi gatunkami ryb. W ogrodzie często organizowane są pokazy parzenia herbaty, koncerty i imprezy plenerowe.

Ogród Japoński powstał na początku XX wieku, przy okazji organizowanej we Wrocławiu w 1913 roku Wystawy Światowej. Inicjatorem jego budowy był hrabia Fritz von Hochberg, który zaangażował japońskiego ogrodnika Mankichi Arai. Po imprezie zabudowę rozebrano, ale zachowała się część oryginalnej roślinności, układ alejek oraz staw.

Pomysł rewitalizacji Ogrodu Japońskiego pojawił się dopiero w latach 90. Odbudowa z udziałem specjalistów z Japonii trwała trzy lata, jednak wrocławianie długo nie cieszyli się nowym miejscem. Dwa miesiące po otwarciu Ogród zniszczyła powódź, przepadło 70 proc. nowo nasadzonych roślin. Na kolejne otwarcie azjatyckiej enklawy czekać trzeba było do października 1999 r.

Galeria zdjęć

/