Informacja o RODO

---> Czytaj więcej…

Zgadzam się

O miejscowości

Zwierzyniec, to niewielkie miasteczko położone pośród leśnych kompleksów Roztoczańskiego Parku Narodowego, które zapewniają doskonałą jakość powietrza oraz ciszę. To wielki atut Zwierzyńca, który jest dzięki temu doskonałym miejscem na spędzenie wolnego czasu zarówno podczas weekendów jak i wyjazdów urlopowych.

Liczne ścieżki spacerowe i rowerowe, które zimą zmieniają się w trasy narciarskie, zachęcają do aktywnego wypoczynku i czerpania pełną piersią czystego powietrza. W Zwierzyńcu, w okresie letnim, organizowane są plenerowe spotkania artystyczne, przedstawienia i koncerty, na terenie browaru funkcjonuje kino letnie.

Niewątpliwą atrakcją miasteczka jest odtworzone założenie pałacowo-parkowe – Zwierzyńczyk – gdzie turyści mogą spacerować urokliwymi alejkami, biegnącymi pośród zbiorników wodnych.

Zwierzyniec to również miasto, które warto zobaczyć ze względu na jego zabytki. Położony na wyspie kościół p.w. Św. Jana Nepomucena, budynki zarządu Ordynacji Zamojskiej, browar, pałac Plenipotenta będący obecnie siedzibą Roztoczańskiego Parku Narodowego, wyłuszczarnię nasion (Regionalny Bank Genów) oraz wille Kosteckich, Potockich, Rózin i inne ciekawe miejsca zachęcają do niespiesznego zwiedzania.

Zwierzyniec, dzięki dobrze rozwiniętej ofercie turystycznej jest doskonałym miejscem na zlokalizowanie w nim bazy wypadowej na Roztocze.

 

ZWIERZYNIEC logo

źródło www.zwierzyniec.pl

Galeria zdjęć

/

Filmy

Zwierzyniec - Bramy Roztocza.