Informacja o RODO

---> Czytaj więcej…

Zgadzam się

Jeziora i żagle

Kajakiem po rzekach i jeziorach Czaplinka

Kajakiem po rzekach i jeziorach Czaplinka

Przygoda z kajakiem staje się coraz popularniejszą rozrywką w naszym kraju. Pozwala ona nie tylko na poprawę kondycji fizycznej, ale jest także świetną okazją, aby przyjemnie spędzić czas na łonie natury wraz z rodziną lub przyjaciółmi.

Kajakarstwo uprawiane rekreacyjnie daje możliwość oglądania z innej perspektywy malowniczych krajobrazów. Jest świetnym sposobem na odpoczynek w ciszy, z dala od hałasu i pośpiechu. Umożliwia kontakt z przyrodą, pozwala poczuć zmęczenie i satysfakcję z pokonania własnej niemocy.

To sport dla wszystkich, którzy kochają przyrodę, przygodę i wodę. Nie wymaga dużo wiedzy technicznej. Wystarczy opanować podstawy wiosłowania i ruszać na spływ. A na taki spływ doskonale nadają się wody w Gminie Czaplinek. To właśnie dla nich latem ściągają tu turyści.

Czaplineckie jeziora i rzeki są rajem, w którym każdy może znaleźć coś dla siebie. Miłośnicy kajaków mogą pływać po niemal każdej wodzie, a w razie czego kajak przenieść na własnych plecach. Kajakarze mają do wyboru wspaniałe, dziewicze niemal jeziora, ale najbardziej zachęcające dla amatorów kajaków są oczywiście rzeki. Na terenie Gminy Czaplinek są dwie nadające się dla spływów: szlak kajakowy Drawy im. Ks. Kardynała Karola Wojtyły oraz szlak Dobrzycy. 

Galeria zdjęć

/
Zobacz więcej