Informacja o RODO

---> Czytaj więcej…

Zgadzam się

O regionie

Śląsk Opolski, to jeden z najatrakcyjniejszych regionów turystycznych Polski. Zachwyca pięknem dzikiej przyrody, rezerwatów i parków krajobrazowych, malowniczo położonymi jeziorami i wstęgami rzek.

Zamki, pałace i dworki stanowią niezwykle ważny element mapy turystycznej regionu. Żądnych wiedzy i przygody turystów przyciągają m. in. zamek w Mosznej, zamek Piastów Śląskich w Brzegu, ruiny XIX wiecznego pałacu w Kopicach, pałac w Kamieniu Śląskim czy Paczków otoczony zachowanym w całości pierścieniem średniowiecznych baszt i murów obronnych.

Osoby preferujące aktywne formy wypoczynku mogą spędzić czas korzystając z sieci tras rowerowych, wiodących przez najciekawsze miejsca regionu, uprawiając sporty wodne w opolskich akwenach, poznając krainę siedząc w siodle lub wędrując urokliwymi szlakami po Górach Opawskich, terenach Góry Świętej Anny czy prastarej Puszczy Śląskiej.

Tematyczne szlaki turystyczne, takie jak Szlak Średniowiecznych Polichromii Brzeskich, Szlak Drewnianych Kościółków, czy Szlak Cysterski, zachęcają do zwiedzania regionu.

Krasiejów, to tu paleontolodzy odkryli szkielet najstarszego na świecie dinozaura. W 2010 roku w miejscu wykopalisk otwarta została jedna z największych atrakcji regionu JuraPark - jedyne na świecie miejsce, gdzie turyści mogą nie tylko obserwować pracę na wykopaliskach, ale również w nich uczestniczyć.

Przez lata mieszały się tu wpływy kultury polskiej, czeskiej, niemieckiej i kresowej. Dzięki temu Śląsk Opolski słynie ze swych niepowtarzalnych tradycji i ciekawej obyczajowości. Nadal możemy spróbować tu regionalnych przysmaków, uczestniczyć w ludowych obrzędach, poznać zapominane już rzemiosła czy prześledzić życie prastarej śląskiej wsi w Muzeum Wsi Opolskiej w Opolu.

Walory klimatyczne i przyrodnicze regionu mają olbrzymi wpływ na rozwój turystyki - można tu odpoczywać zarówno latem jak i zimą.

 

 

źródło www.opolskie.pl

Galeria zdjęć

/

Filmy

OPOLSKIE - Zawsze jesteś zaproszony
Kołocz Śląski