Informacja o RODO

---> Czytaj więcej…

Zgadzam się

O regionie

Piękna przyroda, bogata tradycja i cała masa urokliwych chatek, zdobiących tamtejsze wioski – to pierwsze skojarzania, które przychodzą nam do głowy, gdy myślimy o Kurpiach. Nic w tym dziwnego, jest to bowiem piękna, zielona kraina, która znajduje się w pięknym terenie, na którym znajduje się Puszcza Zielona i Puszcza Biała. Kurpie obfitują w lasy oraz tereny rolnicze, które wprost zachwycają, niezależnie od pory roku.

Region posiada również bardzo interesującą historię, ponieważ aż do XV wieku, był on porośnięty puszczą. Dopiero później zaczęło się tam rozwijać rolnictwo. Osadnikami była ludność pochodząca ze wschodniego Mazowsza, głównie osoby ścigane przed prawo czy chłopi uciekający przed obowiązkiem odrabiania pańszczyzny.

Turystycznie ten zakątek naszego kraju jest mało znany, mimo tego, że obfituje w interesujące miejsca do zwiedzenia oraz liczne atrakcje. Jest to zatem świetne miejsce dla tego, którzy lubią wypoczywać zdała od tłumów. Wybierając się na Kurpie można cieszyć się pięknem przyrody, licznymi szlakami pieszymi i rowerowymi, całą masą muzeów oraz wieloma innymi atrakcjami.

 

 

 

 

 

 

 

 

Galeria zdjęć

/