Informacja o RODO

---> Czytaj więcej…

Zgadzam się

O miejscowości

Miasto i Gmina Myślibórz, położone w południowo – zachodniej części województwa zachodniopomorskiego – w samym centrum Pojezierza Myśliborskiego, to idealne miejsce do wypoczynku. Walorem krajobrazowym są malownicze tereny, które stanowią atrakcyjną dla turysty okolicę, z licznymi kompleksami leśnymi i jeziorami Pojezierza Myśliborskiego, z których największe, Jezioro Myśliborskie zachęca do kąpieli, plażowania i uprawiania sportów wodnych. Atrakcją są również spływy kajakowe rzeką Myślą.

Poza miastem znajdują się miejscowości (m.in. Golenice, Derczewo, Czerników, Głazów, Rościn, Renice, Sulimierz) gdzie obejrzeć i zwiedzić można zabytkowe kościoły, dworki oraz parki przydworskie ze starymi okazami drzew i głazów narzutowych.

W pobliżu wsi Pszczelnik warto zobaczyć znajdujące się w dawnej chacie żmudzkiej muzeum, oryginalną kapliczkę litewską i pomnik lotników litewskich – Stasysa Girenasa i Steponasa Dariusa, którzy zginęli w katastrofie lotniczej 17. Lipca 1933 r. po przelocie przez Atlantyk z Nowego Jorku w drodze do Kowna.

W Gminie Myślibórz podziwiać można rezerwaty przyrody z rzadkimi gatunkami roślin, głazami narzutowymi i drzewami pomnikowymi.

Myślibórz przyciąga zarówno walorami krajobrazowymi, przyrodniczymi jak i dostojnością zabytków, które świadczą o jego bogatej, liczącej ponad 740 lat przeszłości.

Serdecznie zapraszamy państwa do wędrówek po Gminie Myślibórz życząc wielu wrażeń i emocji podczas odkrywania tajemnic grodu nad rzeką Myślą.

 

 

źródło www.mysliborz.pl

Galeria zdjęć

/