Informacja o RODO

---> Czytaj więcej…

Zgadzam się

O miejscowości

Jeśli potrzebujesz kontaktu z przyrodą, spokoju i odpoczynku od życia codziennego, to znalazłeś właściwe miejsce. We wschodniej części województwa kujawsko-pomorskiego, 20 km  na południowy wschód od Brodnicy leży Górzno. Miasteczko w pełni zasługuje na swoją nazwę, ponieważ cały jego teren to ogromna ilość mniejszych i większych wzniesień, do złudzenia przypominających widoki z gór. Stąd też często teren Górzna oraz jego okolic nazywany jest „Bieszczadami Północy”.

Urozmaicony krajobraz, duże powierzchnie leśne, liczne jeziora, czystość tego terenu, unikalna fauna i flora sprawiła, że w 1990 utworzono  tutaj Górznieńsko-Lidzbarski Park Krajobrazowy, który położony jest na pograniczu trzech województw kujawsko-pomorskiego, warmińsko-mazurskiego i mazowieckiego.  Perłą parku jest rzeka Brynica.

Na terenie parku wytyczonych jest kilkadziesiąt kilometrów tras rowerowych. Amatorzy dwóch kółek i pięknych widoków będą zachwyceni. Szlaki bowiem prowadzą przez najbardziej urokliwe zakątki górznieńsko-lidzbarskiego parku krajobrazowego w pobliżu rzeki Brynicy, licznych jezior i stawów, zabytków architektury i pomników przyrody. Poza trasami rowerowymi są również bardzo ciekawe ścieżki przyrodniczo-dydaktyczne wokół jezior.

Warunki klimatyczno-krajobrazowe parku, tworzą w miasteczku swoisty mikroklimat o korzystnych cechach termicznych i jonizujących, działających leczniczo na drogi oddechowe i układ nerwowy.

Jeśli chcesz rozkoszować się nieskażoną niczym przyrodą i przeżyć przygodę swojego życia, to Górzno jest idealnym miejscem dla Ciebie. Magia tego miejsca sprawia że osoby goszczące w miasteczku mówią „Kto przyjechał tu choć raz, marzy o tym by powrócić na dłużej”.

Galeria zdjęć

/

Filmy

Górznieńsko-Lidzbarski Park Krajobrazowy