Informacja o RODO

---> Czytaj więcej…

Zgadzam się

O miejscowości

Miasto Sława jest niewielką turystyczną miejscowością położoną w południowej części województwa lubuskiego na Pojezierzu Sławskim. Lokalizacja miasta jest niebywale malownicza otaczają je liczne skupiska lasów oraz jezior. Miejscowość położona jest nad największym akwenie pojezierza, Jeziorze Sławskim liczącym 854 ha. Warto dodać, iż wszystkie naturalne zbiorniki Gminy Sława należą do najstarszych jezior polodowcowych województwa lubuskiego. Duże urozmaicenie środowiska powoduje, że tereny Gminy Sława należą do najciekawszych pod względem przyrodniczych obszarów w Polsce i w Europie.

Istotnym walorem Pojezierza jest specyficzny mikroklimat doceniony przez stałych bywalców. W okresie letnim Sława przeżywa prawdziwe oblężenie ze strony turystów. Przyciąga ich  nie tylko możliwość aktywnego wypoczynku nad sławskimi wodami, ale także okazja zobaczenia wielu atrakcyjnych zabytków miasta oraz pomników przyrody. Dla zmęczonych chaosem codzienności, chcących oderwać się od bieżących spraw istnieje opcja spokojnego odpoczynku dzięki strefie ciszy jaką jest objęte całe jezioro.

Miasto Sława zachowało średniowieczny układ przestrzenny, na rynku wznosi się XIX wieczny kościół p.w. Miłosierdzia Bożego, otoczony licznymi zabytkowymi kamienicami. Nieopodal rynku w tutejszym parku zachował się do dnia dzisiejszego XV wieczny kompleks pałacowy,  siedziba dawnych właścicieli Sławy. Tuż obok Pałacu umiejscowiony jest drugi sławski kościół p.w. Michała Archanioła pochodzący z XVII wieku.  Na Nowym Rynku możemy przejść się „aleją gwiazd Bluesa”, sprawdzić godzinę na zegarze słonecznym oraz zatrzymać się przy fontannie Witosławy.

Galeria zdjęć

/