Informacja o RODO

---> Czytaj więcej…

Zgadzam się

O miejscowości

Chełmża, jedno z najstarszych miast ziemi chełmińskiej. Dzieje tej pierwszej stolicy biskupstwa chełmińskiego obfitują w dramatyczne, ale i wzniosłe wydarzenia. Ślady po nich, do dziś żywe, można znaleźć w Konkatedrze Świętej Trójcy, jednym z najpotężniejszych kościołów gotyckich na ziemiach polskich.

Położenie tego ponad 750-letniego miasta, układ urbanistyczny, zabytki i jezioro leżące u stóp Chełmży są jedną z kart atutowych miejscowości.

Miasto najlepiej zwiedzać jest pieszo, bowiem wszędzie dotrze się stosunkowo szybko. Idąc w stronę plaży, wśród licznych drzew i krzewów podziwiać będziemy piękny średniowieczny szczyt katedry oraz efektowną panoramę miasta.

Nad prawie 300 – hektarowym Jeziorem Chełmżyńskim usytuowana jest dobrze rozwinięta baza turystyczna. Przez Chełmżę prowadzą trzy szlaki turystyczne, a w centrum można zwiedzić XIII – wieczne kościoły.

Lokalizacja miasta i dobrze funkcjonująca sieć komunikacyjna pozwala na szybki dojazd do zasobnego w zabytki pobliskiego Torunia, po to, by po wyczerpującym dniu pobytu i podziwiania miasta Mikołaja Kopernika wrócić do małej i spokojnej Chełmży, odpocząć i zrelaksować się nad ciekawie ukształtowanym Jeziorem Chełmżyńskim.

Galeria zdjęć

/

Filmy

Chełmża zaprasza