Informacja o RODO

---> Czytaj więcej…

Zgadzam się

O miejscowości

Ząbkowice Śląskie – Miasto Krzywej Wieży i Frankensteina jest jednym z ciekawszych miejsc na Dolnym Śląsku pod względem bogactwa historii, kultury i zabytków.

Ząbkowice Śląskie położone na Przedgórzu Sudeckim w południowej części województwa dolnośląskiego powstały w drugiej połowie XIII w. jako miasto założone na prawie niemieckim przez kolonistów z Frankonii i przez nich zostało nazwane Frankenstein. Nazwę tę nosiło do 1945 roku, jednak Legenda Frankensteina wciąż żyje na kartach ząbkowickiej historii. 

Na gości i turystów czeka tu wiele zaskakujących, tajemniczych i ciekawych atrakcji. Jedną z nich jest Krzywa Wieża - wizytówka Ząbkowic Śląskich - druga w Europie, zaraz po włoskiej Pizie. Jest to najwyższa krzywa wieża w Polsce (34 m.), a jej odchylenie od pionu wynosi 2,14 metra. Swoje święto obchodzi co roku w lipcu podczas „Dni i Nocy Krzywej Wieży” – kulturalno-rekreacyjnego wydarzenia, które ściąga turystów i gości na specjalne wydarzenia, występy gwiazd, happeningi i inne atrakcje.

Obecnie wieża pełni funkcję punktu widokowego. Panorama ze szczytu jej korony jest niezapomniana !

 

ZBKOWICE logo

 

źródło www.zabkowice.pl

Galeria zdjęć

/

Filmy

ZĄBKOWICE ŚLĄSKIE - Miasto Krzywej Wieży i Frankensteina