Informacja o RODO

---> Czytaj więcej…

Zgadzam się

O miejscowości

Kamień Pomorski, miejscowość w Województwie Zachodniopomorskim położona niezwykle malowniczo nad Zalewem Kamieńskim w odległości 8 km od Bałtyku.

Nazwa miasta pochodzi od potężnego głazu narzutowego, leżącego w wodach Zalewu Kamieńskiego przy północnym brzegu pobliskiej Wyspy Chrząszczewskiej. Głaz, zwany „królewskim”, ma 20 m w obwodzie; wznosi się ponad lustro wody na wysokość ok. 3 m.

Kamień Pomorski jest jednym z najstarszych miast na Pomorzu Zachodnim. Wśród wielu cennych obiektów zabytkowych szczególne miejsce zajmuje architektura gotyku ceglanego, z zespołem katedralnym na czele. Zobaczyć tu można unikalny, jedyny w Polsce przykatedralny wirydarz, a dzięki wysokiej klasy barokowym organom nieprzerwanie od półwiecza w sezonie letnim organizowany jest Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej.

Sąsiedztwo licznych różnorodnych akwenów stanowi dodatkowy magnes dla miłośników żagli, wioseł czy amatorów wędkowania. Miłośnicy sportów wodnych korzystają z przepięknej mariny, wybudowanej w ramach Zachodniopomorskiego Szlaku Żeglarskiego.

 

 

źródło www.kamienpomorski.pl

Galeria zdjęć

/

Filmy

KAMIEŃ POMORSKI