Informacja o RODO

---> Czytaj więcej…

Zgadzam się

O miejscowości

Zastanawiasz się, co wyjątkowego możesz zobaczyć w tym urokliwym, położonym wśród malowniczych wzgórz mieście? Zapewniamy, że atrakcji w Bielsku-Białej nie zabraknie zarówno parom, rodzinom z dziećmi, jak i osobom wędrującym w pojedynkę. Każdy znajdzie tutaj idealny dla siebie sposób na spędzenie wolnego czasu. Zanim zaczniesz zwiedzać to miejsce o bogatej historii, poznaj najważniejsze informacje o tej miejscowości, dzięki którym z pewnością zachwycisz się Bielsko-Białą.

Dla małych turystów

Miasto to oferuje moc atrakcji zarówno dla dorosłych, jak i najmłodszych wielbicieli podróży po Polsce. Maluchy pokochają Teatr Banialuka, który ma swoim repertuarze wspaniałe przedstawienia lalkowe, kreujące zupełnie fantastyczny, baśniowy świat. Równie interesujące dla najmłodszych może okazać się Studio Filmów Rysunkowych. Odkryją w nim znane postaci z dawnych bajek telewizyjnych, jak np. Reksia czy Bolka i Lolka. Jeśli Twój maluch uwielbia aktywność fizyczną, z pewnością spodobają mu się tereny rekreacyjne na Bielskich Błoniach. Właśnie w tym miejscu może bawić się na boisku, zagrać w minigolfa bądź spróbować pokonać park linowy.

Aktywnie w Bielsku-Białej

Wędrówki po tej pięknej miejscowości mogą trwać naprawdę długo, ponieważ godne uwagi obiekty spotykamy tutaj na każdym kroku. Podczas spacerów nie zapomnijmy zwiedzić znajdującego się w samym centrum Zamku Książąt Sułkowskich, w którym mieści się dziś Muzeum Historyczne. Równie istotnym punktem wycieczki powinien być dla nas rynek. Na płycie głównej odkryjemy fontannę z rzeźbą rzymskiego boga wód i mórz, Neptuna, a wokół niej klasycystyczne kamienice. Poszukajmy również zabezpieczonych szkłem pancernym ekspozycji archeologicznych, które datowane są na XVII w.

Poświęćmy chwilę na podziwianie neorenesansowego ratusza oraz katedry św. Mikołaja, która znajduje się przy ul. Kościelnej. To jeden z największych obiektów sakralnych w Bielsku-Białej. Wyróżnia się ciekawym wykończeniem, łączącym różnorodne style architektoniczne.

W otoczeniu przyrody

Nie sposób opisać Bielska-Białej w oderwaniu od pięknych terenów, na których się znajduje. Dzięki dogodnemu położeniu miejscowość ta może stanowić idealny punkt startowy wycieczek na szczyty Beskidu Śląskiego. Nawet nie opuszczając miasta, zobaczymy rozpościerającą się w oddali Szyndzielnię. Nieopodal miasta znajduje się Jezioro Międzybrodzkie, przy którym działają wypożyczalnie sprzętu wodnego. Stąd możemy udać się na górskie szlaki turystyczne i wspiąć się np. na Czupel.

 

 BielskoBiaa logo

Galeria zdjęć

/

Filmy

Bielsko-Biała - Wczoraj i dziś