Informacja o RODO

---> Czytaj więcej…

Zgadzam się

O miejscowości

Współczesna Września to stolica zarówno gminy, jak i powiatu. Jest doskonałym połączeniem rozwijającego się biznesu i przemysłu z terenami zielonymi.

Malownicze tereny otaczające miasto są gwarantem wypoczynku. Zalew Lipówka, z otaczającymi go ścieżkami pieszymi i rowerowymi stał się już dawno miejscem spotkań i relaksu dla wszystkich pragnących zachwycić się tym miejscem.

Atrakcje turystyczne, oparte na wielowiekowej historii, sprawiają, że Września stała się wielokulturową ozdobą całej Wielkopolski. Zajmuje także znaczące miejsce na liście kulturalnych wydarzeń każdego roku, otrzymując niejednokrotnie najwyższe miejsce, jeśli chodzi o atrakcje artystyczne. Najbardziej znaczącym punktem stały się już słynne koncerty Wrzesińskiego Weekendu Muzycznego, na których kilkudziesięciotysięczna publiczność podziwia artystów z kraju.

Września jest jedynym miejscem w Polsce i na świecie, którego patronem są dzieci. To właśnie sławetny strajk z 1901 roku, sprawił że już wtedy miasto było na ustach wszystkich, jako prekursor dążeń niepodległościowych.

Września zapewni świetną zabawę wszystkim tym, którzy będą chcieli zakosztować kulturowych doznań będących jednocześnie doskonałą lekcją historii.

To wszystko sprawi, że staniecie się Państwo członkami miłośników miasta, którzy bez wątpienia zapragną tu wrócić ponownie.

 WRZESNIA logo 

 źródło www.wrzesnia.pl

Galeria zdjęć

/

Filmy

Film zrealizowany ok. 1907/1908 roku