Informacja o RODO

---> Czytaj więcej…

Zgadzam się

O miejscowości

Lidzbark to malowniczo położone miasteczko z ponad 710 letnią historią, usytuowane w południowo-zachodniej części województwa warmińsko-mazurskiego. Jest jednym z polskich miast należących do międzynarodowej sieci miast dobrego życia.

Lidzbark to brama wjazdowa na Warmię i Mazury, usytuowana nad Jeziorem Lidzbarskim, rzeką Wel oraz na terenie dwóch Parków Krajobrazowych: Welskiego oraz Górznieńsko-Lidzbarskiego. Lasy zajmują prawie 50% obszaru gminy i są doskonałym miejscem do uprawiania turystyki pieszej i rowerowej, połączonej z obserwacją chronionych i unikatowych siedlisk roślin niespotykanych nigdzie indziej. Oznakowane trasy wiodą m.in. wokół Jeziora Lidzbarskiego, do Dębu Rzeczypospolitej czy do „Obrazika”. Na terenie gminy znajdują się również rezerwaty przyrody tj. Jar Brynicy, Klonowo oraz Bagno Koziana.

Tak dogodne położenie Lidzbarka zapewni Państwu miły i urozmaicony wypoczynek. Ośrodki wczasowe i kolonijne, gospodarstwa agroturystyczne, kwatery prywatne oraz pola namiotowe są w pełni przygotowane by móc Państwa gościć w tym pięknym miasteczku. Stadniny koni, jeziora pełne ryb a lasy pełne grzybów pozwolą na uatrakcyjnienie pobytu w Lidzbarku. Będąc w Lidzbarku warto odwiedzić Warmińsko-Mazurskie Muzeum Pożarnictwa oraz Muzeum Etnograficzne i Przyrody w Jeleniu.

Na szczególną uwagę zasługuje urokliwa i urozmaicona rzeka Wel, którą przepłynąć pomogą liczne wypożyczalnie kajakowe na terenie Gminy. Szlak wodny rzeką Wel umożliwia poznawanie przyrodniczych, krajobrazowych i kulturowych walorów regionu. Rzeka przepływa przez 9 malowniczych jezior, a w jej dolinie występują liczne mokradła i starorzecza.

Latem miasto tętni życiem dzięki licznym festynom i jarmarkom oraz zawodom wędkarskim i turniejom sportowym. Co roku na początku lipca organizowany jest Jarmark Lidzbarski natomiast w ostatni weekend lipca zapraszamy na Dni Lidzbarka. Nie licząc imprez rozrywkowych w Lidzbarku organizowane są także wystawy malarstwa czy fotografii a także plenerowe koncerty nad małym jeziorkiem.

Obok imprez Lidzbark jest oazą ciszy i spokoju i każdy kto szuka tego rodzaju wypoczynku z pewnością go tu odnajdzie.

 

 

źródło www.lidzbark.pl

Galeria zdjęć

/

Filmy

LIDZBARK
Welski Park Krajobrazowy