Informacja o RODO

---> Czytaj więcej…

Zgadzam się

O miejscowości

Kołobrzeg jest największym i najpiękniejszym polskim uzdrowiskiem z ponad dwustuletnią tradycją o niezrównanym uroku i bogatej historii. Główna funkcja miasta, turystyczno - uzdrowiskowa, uwarunkowana jest doskonałym położeniem u ujścia rzeki Parsęty w sąsiedztwie lasów, złóż borowiny i ekosystemu bagienno - wodnego, który zapewnia schronienie wielu rzadkim gatunkom zwierząt i roślin.

Kołobrzeg latem, to pulsujący życiem zakątek wybrzeża, a zimą idealne miejsce do odpoczynku w majestatycznym krajobrazie zimowej szaty Bałtyku. Nadmorskie powietrze zawierające aerozol morski ma zbawienny wpływ na organizm człowieka. 

Kołobrzeg to również polska stolica SPA, w której wysoka jakość usług odnowy biologicznej oparta jest na preparatach z kołobrzeskiej leczniczej borowiny i solanki.

Do odwiedzenia Kołobrzegu zachęcają też liczne zabytki. Wśród nich są m.in. gotycka Bazylika Mariacka czy neogotycki Ratusz.

Baseny, korty tenisowe, szlaki piesze, ścieżki rowerowe, spacerowe ułatwiają aktywny wypoczynek.

Dodatkową atrakcją jest jedyna na polskim wybrzeżu kawiarnia obrotowa położona nad samym morzem.

Kołobrzeg zapewnia również szeroki wachlarz imprez kulturalnych realizowanych w Regionalnym Centrum Kultury lub pięknie położonym amfiteatrze.

 KOOBRZEG logo

 

źródło www.kolobrzeg.pl

Galeria zdjęć

/

Filmy

KLIMATYCZNY KOŁOBRZEG
KOŁOBRZEG