Informacja o RODO

---> Czytaj więcej…

Zgadzam się

O miejscowości

Na mapie Polski znajduje się wiele miast, które od razu kojarzą nam się z miejscami wartymi zobaczenia. Jednym z nich jest Toruń, który każdego roku jest odwiedzany przez nawet dwa miliony turystów. Stanowi chętnie wybierany cel wycieczek, ponieważ znajduje się w nim wiele zabytków architektonicznych, liczne muzea oraz wiele innych atrakcji. Jest jednym z najstarszych miast w Polsce, które przez dużą część swojej historii było bogatym ośrodkiem handlowym. Może poszczycić się ponad 1000 zabytkowych budynków, wśród których znajdują się np. liczne kamienice. Dzięki temu należy do obowiązkowych przystanków podczas zwiedzania województwa kujawsko-pomorskiego.

Co warto zwiedzić w Toruniu?


W pierwszej kolejności warto zobaczyć słynną starówkę, która została wpisana na listę kulturowego dziedzictwa UNESCO. Spacer po niej to szansa zobaczenia wielu pięknych zabytków, takich jak np. najstarsze mury obronne w Polsce. Zwiedzający mogą zobaczyć także pomnik Mikołaja Kopernika, a także wiele innych, przedstawiających np. grającego na skrzypcach flisaka, psa Filusia oraz złotego osła.

Toruń jest miastem kojarzącym się piernikami. Zwiedzając je należy zatem pamiętać, by zajść do Muzeum Toruńskiego Piernika. Jest to miejsce, w którym towarzyszyć będzie nam cudowny aromat tych ciasteczek. Możemy w nim poznać historię ich produkcji, a nawet wziąć udział w warsztatach ich robienia.

Bardzo ważnym punktem na mapie Torunia jest oczywiście planetarium. Będąc w mieście, z którego pochodził najsłynniejszy polski astronom, warto skorzystać z okazji dowiedzieć się czegoś na temat naszej planety, Układu Słonecznego oraz kosmosu.

W trakcie zwiedzania nie można zapomnieć o zajściu do domu Mikołaja Kopernika. Jest to miejsce, w którym możemy poznać historię życia i pracy tego astronoma. Można dowiedzieć się także wiele o jego rodzinie.

Zwiedzający mają możliwość skorzystania także z wielu innych atrakcji, takich jak np. Dom Legend Toruńskich, ruiny Zamku Krzyżackiego, Muzeum Przyrodników im. Tonego Halika czy Krzywą Wieże.