Informacja o RODO

---> Czytaj więcej…

Zgadzam się

O miejscowości

Jeżeli szukasz wyjątkowego miejsca na zachodzie Polski, które przepięknie wygląda o każdej porze roku, jest otoczone jeziorami i lasami oraz nie brakuje w nim również zabytków historycznych, to koniecznie odwiedź Łagów. Jest to nieduża wieś położona w województwie lubuskim, w powiecie świebodzińskim, w gminie Łagów. Zastanawiasz się, dlaczego warto tu przyjechać i co musisz zobaczyć, będąc w okolicy? Czytaj dalej!

Łagów - Perła Ziemi Lubuskiej

Wieś została Perłą Ziemi Lubuskiej, co oznacza, że jest to najładniejsza miejscowość tego rejonu. Na terenie wsi znajdują się dwa przepiękne jeziora - Łagowskie i Trześniowskie, które łączy przesmyk znajdujący się w samym sercu miejscowości. Łagów leży w połowie drogi między Zieloną Górą, a Gorzowem Wielkopolskim (ok. 45 km), 18 km od Świebodzina, 49 km od Słubic i jedynie 17 km od Sulęcina. Jest to wyjątkowo malownicze położenie z wieloma walorami krajobrazowymi i przyrodniczymi. To także typowo turystyczna miejscowość, w której znajdują się liczne ośrodki wypoczynkowe i wiele atrakcji dla turystów i mieszkańców okolicznych miejscowości! Dowiedz się więcej.

Co zobaczyć w Łagowie? Topowe atrakcje w okolicy

Przede wszystkim jest to odpowiedni cel turystyczny dla wszystkich miłośników przyrody, a także turystyki i rekreacji. Tutejsza okolica słynie z malowniczych jezior. Popularne jezioro Łagowskie zlokalizowane jest po południowej stronie zamku. Na miejscu znajduje się wypożyczalnia sprzętu wodnego i podesty. Z kolei Jezioro Trześniowskie to bardziej zaciszna destynacja. Jedno z najgłębszych jezior w Polsce leży na północ od zamku. Na miejscu czekają na Ciebie rejsy statkiem, a dzięki dużej głębokości istnieje również możliwość nurkowania! Natomiast pasjonaci historii z całego kraju przybywają do Łagowa, by zwiedzić Zamek Joanitów - średniowieczną budowlę znajdującą się w samym centrum miasteczka. Oprócz tego turyści mogą zwiedzić również Bramę Polską i Bramę Marchijską czy udać się na spacer do Łagowskiego Parku Krajobrazowego. Nieopodal znajduje się także Majaland Kownaty – fantastyczna atrakcja dla wszystkich maluchów!