Informacja o RODO

---> Czytaj więcej…

Zgadzam się

O miejscowości

Miasto Nowa Sól to miejsce wprost idealne nie tylko na weekendowe wypady, ale również na to, by spędzić w nim cały zaplanowany urlop. Oferuje szeroki wachlarz zabytków i atrakcji, co powoduje, że sprosta oczekiwaniom zarówno rodziców, jak i dzieci. Warto więc lepiej poznać to miasto o blisko czterdziestotysięcznej liczbie mieszkańców. Nowa Sól jest położona w południowej części województwa lubuskiego. Pierwsze zapiski o jej pojawieniu się na mapach pochodzą z XVI wieku. Prawa miejskie otrzymała jednak dopiero w 1743 roku.

Jakie zabytki posiada Nowa Sól?

Pierwszym i właściwie podstawowym zabytkiem Nowej Soli jest ratusz. Budowla ta z pewnością zachwyci wszystkich miłośników architektury oraz historii. Został zbudowany już u początku istnienia miejscowości, a zatem w XVI wieku. Jest to zatem najstarsza budowla znajdująca się na terenie miasta Nowa Sól. Całe miasto utkane jest pięknymi kamienicami. Większość z nich pochodzi z czasów, gdy Nowa Sól dopiero nabierała swych kształtów, a zatem z przełomu XVI i XVII wieku. Miasto nie posiada tradycyjnego rynku, jakie spotkać można w znacznie większych miastach. Tutaj centrum miasta ma bardziej formę deptaka, gdzie spotkać można piękne kamienice, ławki czy też fontannę.

Najstarszym zabytkiem sakralnym Nowej Soli jest kościół św. Michała Archanioła, który został ukończony pod koniec XVI wieku. Stanowi swego rodzaju połączenie architektury renesansowej i barokowymi zdobieniami. Doskonale zachowany ołtarz oczaruje każdego turystę!

Atrakcje dla nieco młodszych

Nowa Sól to nie tylko zabytki, ale również liczne atrakcje, gdzie swój czas może spędzać cała rodzina. Wspomnieć w tym miejscu należy chociażby o Parku Krasnala czy Parku Wodnym. Nie można zapominać również o Parku Fizyki w Nowej Soli i o rowerostradzie w powiecie nowosolskim. Propozycja ta jest idealna zwłaszcza dla osób, które wolą zwiedzać nowe miejsca przy pomocy jednośladu. Wytyczona trasa obfituje w piękne widoki oraz liczne atrakcje, dzięki czemu nikt z pewnością nie będzie się nudził podczas zwiedzania najbliższej okolicy.