Informacja o RODO

---> Czytaj więcej…

Zgadzam się

O miejscowości

Stolica małopolski to jedno z najpopularniejszych, jeśli nie najpopularniejsze, miejsce turystyczne w całym kraju. Kraków to drugie miasto w Polsce zarówno pod względem liczby mieszkańców, jak i powierzchni miasta. Leży w południowej Polsce, w środkowo-zachodniej części województwa nad Wisłą, największą rzeką Polski. Każdego roku bogata historia, unikatowy klimat oraz niespotykane atrakcje w mieście przyciągają ogromne grono zarówno polskich, jak i zagranicznych turystów. Dowiedz się, co warto zobaczyć i zrobić będąc w Krakowie.

Największe atrakcje Krakowa, które trzeba zobaczyć

Stare Miasto w Krakowie i Rynek Główny - obowiązkowym miejscem do zobaczenia jest Stare Miasto. Krakowski Rynek jest jednym z największych w całej Europie. Zachwyca nie tylko historyczną architekturą, ale również licznymi restauracjami, kawiarniami i pubami oraz kolorowymi sklepikami dla turystów.

Bazylika Mariacka - Kościół Mariacki to jeden z najważniejszych zabytków miasta ceniony za piękną architekturę dobrze widoczną zarówno z zewnątrz, jak i ze środka. W środku na turystów czeka m.in. sławny Ołtarz Wita Stwosza.

Sukiennice - długi budynek zlokalizowany na samym środku Rynku to miejsce, w którym kupisz piękne pamiątki i rękodzieło tutejszych artystów. Sam budynek został ozdobiony pięknymi arkadami.

Podziemny Rynek – w podziemiach Sukiennic znajduje się wejście do multimedialnego muzeum Podziemia Rynku. Muzeum to prawdziwy skarbiec wiedzy o przeszłości miasta.

Wawel – Zamek Królewski i Smok Wawelski to dwie atrakcje, których nie można przegapić. Zamek Królewski na Wawelu to jedyny w swoim rodzaju obiekt historyczny i była siedziba polskich władców, gdzie znajdziemy mnóstwo zabytków, takich jak dzwon Zygmunta, krypty znanych polskich osobistości czy piękne dziedzińce. Uwieńczeniem wizyty w Zamku jest zobaczenie Smoka Wawelskiego znajdującego się u podnóży budynku.

Barbakan – jest to atrakcja położona najbliższej Dworca Głównego, którą miniesz, idąc w stronę Rynku. Jest to jeden z najcenniejszych z zabytków architektury obronnej miasta. Dziś mieści się tu oddział Muzeum Historycznego Miasta Krakowa.