Informacja o RODO

---> Czytaj więcej…

Zgadzam się

O miejscowości

Łomża perełką północno-wschodniego Mazowsza

Jedno z najstarszych i najpiękniejszych miast Mazowsza, położone na nadnarwiańskiej skarpie. Do Warszawy stąd jest zaledwie 140 km – dwie godziny samochodem. Oaza zieleni, nieskażonej przyrody, ciszy i spokoju. Tuż za granicami miasta rojne ptactwem i zwierzyną, tonące w morzu unikalnych ziół i wiekowych borów parki narodowe - Biebrzański i Narwiański, a jeszcze bliżej miasta - Łomżyński Park Krajobrazowy Doliny Narwi.

Wymarzone miejsce do ucieczki przed gwarem cywilizacji, wypoczynku w bezpośrednim niemalże towarzystwie ponad 200 gatunków ptaków, a także łosia, jelenia, rysia, sarny... To niespotykana nigdzie więcej okazja do sycenia oczu urodą unikalnego krajobrazu,  malowniczych wzniesień, a także naturalnego kontaktu z niezwykłą gościnnością i serdecznością ludzi...  Nie dziwi zatem, że Łomżę na miejsce swoich spotkań upatrzyli sobie min. paralotniarze, ornitolodzy, ludzie złaknieni ciszy i... regionalnych smakołyków.

Łomża leży na wyjątkowo pięknej skarpie, wokół niepowtarzalnych obszarów bagiennych z unikalna florą i fauną.Od strony południowo - wschodniej z miastem sąsiaduje rezerwat przyrody, który stał się podstawą do utworzenia Łomżyńskiego Parku Krajobrazowego Doliny Narwi. Miasto i jego okolice stanowią doskonałą bazę dla tych, którzy potrafią docenić niepowtarzalną przyrodę.

 

 

 

 

źródło www.lomza.pl

Galeria zdjęć

/

Filmy

Łomża