Informacja o RODO

---> Czytaj więcej…

Zgadzam się

Wrocławskie Krasnale

To najsympatyczniejsi mieszkańcy Wrocławia – z natury są uczynni i pomocni, szczególne wobec dzieci. Poznaj ponad trzysta krasnali, które mieszkają w stolicy Dolnego Śląska.

O pochodzeniu wrocławskich krasnali krążą legendy. Według jednej z nich ich rodowód sięga dawnych wieków, kiedy do Wrocławia przybył Chochlik Odrzański. Inne opowieści wskazują na lata 80. ubiegłego stulecia – na ulicach Wrocławia bawili się wtedy młodzi ludzie z Pomarańczowej Alternatywy, a ich symbolem został uśmiechnięty krasnal.

Dzisiaj ulice, skwery i podwórka Wrocławia zamieszkuje grubo ponad trzystu krasnoludków. Są bardzo przyjazne – bo też ich widok wzbudza entuzjazm, zwłaszcza najmłodszych wrocławian i gości. Chętnie się fotografują.

Znajdziecie wśród nich przedstawicieli wielu zawodów. Czym się zajmują, wskazują ich imiona. Jest Bankuś, Bibliofil, Botanik i Hohelka, pod Aquaparkiem rozsiedli się Chlapibrzuch i Moczypięta. Ale są też tacy, których złapiecie w życiowych sytuacjach, jak np. Lunatyka, Miłostka, Ogorzałka i Opiłka, Opiekunka i Krasnomaleństwo. A pod NMF spotkacie całą krasnoludkową orkiestrę. Wsłuchajcie się dobrze – na pewno zagrają Waszą ulubioną melodię.

W spacerze krasnoludkowym szlakiem nie wolno Wam ominąć Papy Krasnala przy Przejściu Świdnickim oraz wejścia do ich krainy – na tyłach kamieniczki Jaś, tuż przy Rynku. Może to Wam uda się wypowiedzieć tajemne hasło, które otworzy wrota.

Galeria zdjęć

/