Informacja o RODO

---> Czytaj więcej…

Zgadzam się

Plaża

Świnoujska plaża to bezsprzecznie numer jeden atrakcji turystycznych miasta.

Mamy tu do dyspozycji aż 10 kilometrów pięknych, piaszczystych plaż o średniej szerokości 150 metrów z obszernymi, płytkimi kąpieliskami, na które prowadzi z miejscowości 12 wejść.  Ta przepiękna plaża zachwyca swym ogromem i czystością, a także wyjątkowym drobnym piaskiem. Dzięki prądom morskim jest tu najcieplejsza na polskim wybrzeżu woda i nigdy nie pojawiają się sinice.

Kąpielisko w Świnoujściu od kilku lat szczyci się powiewającą nad nim "Błękitną Flagą", która świadczy o znakomitej jakości wody, utrzymaniu porządku, czystości, bezpieczeństwie, dostępności również dla osób niepełnosprawnych i prowadzeniu działań edukacyjnych z zakresu ekologii.

Plaża miejska to wymarzone miejsce na relaks, spacer i kąpiel. Jest to też niezwykle przyjazne miejsce do uprawiania różnych sportów. Dlatego wiele osób próbuje tu swoich sił na desce do kite- i windsurfingu. A amatorzy siatkówki plażowej chętnie korzystają z wielu specjalnie przygotowanych boisk. Jeśli wybierzemy się na plaże rowerami, to możemy je  przypiąć do specjalnie przygotowanych stojaków znajdujących się przy oznakowanych wejściach lub bezpośrednio na plaży.

W Świnoujściu spacerując brzegiem morza w możemy przekroczyć granicę państwa i znaleźć się Niemczech. Wprawdzie wydaje się, że i piasek i słońce i woda nie różnią się od polskiego, to jednak zauważalne jest, że więcej wypoczywających turystów zobaczymy na świnoujskiej plaży. To chyba specyficzny urok rozległej pięknej plaży Świnoujścia sprawia, że nasi sąsiedzi wypoczywają tu chętniej niż u siebie.

A może są tu ukryte jakieś skarby, których poszukują turyści ze sprzętem do wykrywania metali… Zachęcamy – przyjedźcie i przekonajcie się sami.

Galeria zdjęć

/