Informacja o RODO

---> Czytaj więcej…

Zgadzam się

Promenada Transgraniczna

Udostępniona w 2011 roku Promenada Transgraniczna łączy Świnoujście ze znajdującymi się po niemieckiej stronie Wyspy Uznam miastami Ahlbeck i Garz.

Jest to doskonała alternatywa dla osób, które chcą odwiedzić naszych zachodnich sąsiadów bez konieczności podróżowania samochodem. Można pójść pieszo, co zajmuje około 10 minut, albo pojechać rowerem własnym lub wypożyczonym w jednym z wielu dostępnych w Świnoujściu punktów.

Promenada Transgraniczna jest oświetlona, a na jej prawie 4 kilometrowej trasie ustawiono ławki i tablice związane z historią, fauną i florą tego regionu. Na promenadzie znajduje się punkt graniczny o powierzchni około 425 m² gdzie po jednej stronie pozostawiono teren pokazujący jak dawniej wyglądała granica pomiędzy Polską, a Niemiecką Republiką Demokratyczną. Po przeciwnej stronie zainstalowano rodzaj bramy ze stali szlachetnej, która ma symbolizować integrację regionu przygranicznego. Odchodzi stąd drewniana kładka, którą dojdziemy nad morze. Punkt graniczny to ciekawe miejsce na wykonanie pamiątkowych zdjęć.

Wybierając się na stronę niemiecką należy zwracać uwagę na tablice informujące o konieczności uiszczenia opłaty klimatycznej, obowiązującej niezależnie od tego, jak długo przebywamy po niemieckiej stronie - trzeba ją uiścić nawet gdy jest to zaledwie kilka minut.

Galeria zdjęć

/