Informacja o RODO

---> Czytaj więcej…

Zgadzam się

Promenada Historyczna

Promenada Historyczna to niemal 1,5 kilometrowy szeroki, nowoczesny deptak graniczący z dzielnicą uzdrowiskową. Nawierzchnia promenady to ciekawa kompozycja różnych kształtów i kolorów, w której umieszczono elementy z odciśniętymi tropami zwierząt i oznaczenia nazw ulic. Na świnoujskiej promenadzie można bezpłatnie korzystać z bezprzewodowego internetu.

Na zachodnim krańcu Promenady Historycznej znajduje się tężnia solankowa. Można tu zrelaksować się na wygodnych ławeczkach lub spacerować rozkoszując się szumem  solanki spływającej po gałązkach tarniny i wdychać powstającą leczniczą mgiełkę. Na całej długości  promenady zachwyca zieleń przybierająca ciekawe formy, kolory i zapachy. Ustawiono wygodne ławki z wysokimi oparciami, stojaki na rowery i zacieniacze. Zarówno w dzień jak i po zmroku atrakcją jest zegar słoneczny otoczony wodną kurtyną, która rozsuwa się całkowicie o pełnej godzinie. Nowoczesne lampy w formie ringów świetlnych wyglądają intrygująco za dnia i fantastycznie nocą. W upalne dni można ochłodzić się w pobliżu kilku znajdujących się na promenadzie fontann. 

Wzdłuż promenady znajduje się wiele sklepików i punktów gastronomicznych. Zachęcają  ogródki licznych restauracji, kawiarni i barów, w których można zjeść pyszną rybę, smakowitego gofra i wiele innych smakołyków. Amatorzy rozrywek znajdą tu na pewno coś dla siebie – występy w muszli koncertowej, kasyno czy oceanarium. Na promenadzie spotkamy ulicznych grajków oraz mimów udających „żywe posągi” trwających w bezruchu aż ktoś rzuci im datek – wtedy wykonują gesty żeby pokazać, że są jednak żywymi ludźmi.

Promenada Historyczna to miejsce, w którym latem tętni życie tego miasta, a jednocześnie jest klimatycznie i spokojnie.

Galeria zdjęć

/