Informacja o RODO

---> Czytaj więcej…

Zgadzam się

Miejsca Mocy

Karlino

Karlino

Usytuowanie Karlina nad brzegiem dwóch rzek stanowi doskonałe zaplecze rekreacyjne i turystyczne. Malowniczo przebiegające wśród lasów rzeki Radew i Parsęta są świetnym miejscem do uprawiania spływów kajakowych oraz wędkarstwa.  Jest to doskonała możliwość podglądania niezniszczonej przyrody, która w wielu miejscach zachowała swój dziewiczy charakter, biegnąc wśród przepięknych kompleksów leśnych, będących miejscem siedliska wielu zwierząt i unikatowej flory. Bogactwo flory, malownicze i zielone tereny, nie tylko umożliwiają aktywny wypoczynek w bliskim kontakcie z naturą, ale również podkreślają piękno otaczających terenów i stanowią doskonałe zaplecze turystyczne. Rzeka Parsęta stwarza dobre warunki dla wędkarzy, którzy przyjeżdżają tu na połowy troci i łososia.

Wykorzystując naturalne walory przyrodnicze, gmina Karlino stawia na rozwój turystyki „w kajaku, na rowerze, z wędką”. Rozwijająca się infrastruktura turystyczna i okołoturystyczna, bardzo dobre warunki przyrodnicze i krajobrazowe, czyste powietrze powodują, że Karlino każdego roku odwiedza coraz to większa grupa turystów krajowych i zagranicznych.

 

Po udanych połowach lub udanym aktywnym wypoczynku warto poznać historię miasta i jego zabytki zarówno te bliskie jak i dalsze.

Galeria zdjęć

/

Lokalizacja

Zobacz więcej