Informacja o RODO

---> Czytaj więcej…

Zgadzam się

O miejscowości

Barczewo to niewielkie miasto na Warmii, które zapewne niejednego turystę zaskoczy swą determinacją w tworzeniu przestrzeni miejskiej przyjaznej zarówno przyjezdnym jak i mieszkańcom. Doskonale zagospodarowana przestrzeń rekreacyjna, odrestaurowany rynek i choć nieliczne, to naprawdę ciekawe zabytki mają szansę zapewnić miastu dużą popularność wśród podróżników.

Na pierwszym miejscu należy wymienić gotycki kościół św. Andrzeja Apostoła z XIV wieku oraz, pochodzący również z tego okresu, kościół św. Anny. Na uwagę zasługuje także Ratusz Miejski zbudowany w XIX wieku w stylu neogotyckim. Na szczycie wieży ratuszowej znajduje się taras widokowy. Kolejnym ciekawym zabytkiem Barczewa jest synagoga, która jest jedyną ocalałą, w niezmienionym stanie, synagogą na Warmii.

Ważnym, jednak zapomnianym i zaniedbanym zabytkiem Barczewa są pozostałości gotyckiej bramy miejskiej z XIV wieku, które w formie szkarp przylegają do przeciwległych budynków i czekają na swoją kolej w planach rewitalizacji miasta.

Barczewo należy do międzynarodowej sieci miast dobrego życia.https://perlypolski.pl/images/LogaMiast/Logo_CittaSlow.gifhttps://perlypolski.pl/images/LogaMiast/Logo_CittaSlow.gif

Barczewo logo

 źródło www.barczewo.pl

Galeria zdjęć

/