Informacja o RODO

---> Czytaj więcej…

Zgadzam się

O obiekcie

Każdy z nas, będąc dzieckiem wieczorną porą oczekiwał na pojawienie się na małym ekranie ulubionych bohaterów dobranocek. Były one emitowane około godziny 19.00 i zwykle trwały dziesięć minut. Czekało się na nie z niecierpliwością, gdyż były jednym z niewielu programów dla dzieci w ciągu dnia. Przynosiły także ukojenie po pełnym wrażeń dniu, stanowiły jego miłe zakończenie. Wielu z nas ma swoich ulubionych bohaterów - dla jednych jest to Miś Uszatek, Colargol albo Rumcajs, inni z sentymentem wspominają Bolka i Lolka, Krecika, Reksia czy Pomysłowego Dobromira.

Niektórzy mieli nawet okazję oglądać najstarszą polską dobranockę Jacek i Agatka, która pierwszy raz została wyemitowana przez Telewizję Polską 2 października 1962 roku i była wyświetlana trzy razy w tygodniu przez 11 lat w wersji czarno-białej.

Zapraszamy serdecznie do zwiedzenia Muzeum Dobranocek w Rzeszowie. Oglądanie kolekcji będzie świetną zabawą dla dzieci, a u trochę starszych gości wywoła wiele miłych wspomnień i pozwoli wrócić choć na chwilę do czasów ich dzieciństwa.

Galeria zdjęć

/

Lokalizacja na mapie