Informacja o RODO

---> Czytaj więcej…

Zgadzam się

O regionie

Zapraszamy do Województwa Śląskiego - jednego z najciekawszych i najbardziej atrakcyjnych turystycznie regionów w Polsce. Zapraszamy do krainy nieskazitelnej przyrody, bujnego życia kulturalnego i zróżnicowanego krajobrazu.

To tutaj w Częstochowie, w klasztorze Ojców Paulinów na Jasnej Górze, „bije serce narodu”. Sanktuarium z cudownym obrazem Czarnej Madonny odwiedza corocznie blisko pięć milionów pielgrzymów z całego świata.

Pasma górskie Beskidu Śląskiego i Żywieckiego oraz tereny Jury Krakowsko-Częstochowskiej są wymarzonymi miejsca do uprawiania turystyki aktywnej, zarówno zimą jak i latem.

Zamek Książąt Pszczyńskich z urokliwym zespołem pałacowo-parkowym w Pszczynie, średniowieczne ruiny zamków obronnych na „Szlaku Orlich Gniazd” są najsłynniejszymi obiektami z długiej listy zamków i pałaców pełniących niegdyś funkcje obronne lub reprezentacyjne.

Na Śląsku znajdują się również niepowtarzalne i unikatowe zabytki dawnej techniki. Podziemny spływ łodziami wzdłuż korytarzy Zabytkowej Kopalni Rud Srebronośnych oraz Sztolni Czarnego Pstrąga w Tarnowskich Górach, skansen „Królowa Luiza” w Zabrzu, Muzeum Piwowarstwa w Tychach są miejscami, które trzeba zobaczyć.

 

 

 

 

źródło www.slaskie.pl

Galeria zdjęć

/

Filmy

Śląskie w 7 i pół minuty
Śląskie. Pozytywna energia - Beskidy