Informacja o RODO

---> Czytaj więcej…

Zgadzam się

O miejscowości

Mówiąc o najbardziej urokliwych miasteczkach naszego kraju, wprost nie sposób nie wspomnieć o Wieluniu. Jest to bowiem przepiękne miejsce z niezwykle bogatą historią. Miasteczko liczy sobie ponad 700 lat, a dawniej pełniło rolę grodu królewskiego oraz stolicy ziemi wieluńskiej. Nic zatem dziwnego, że w okolicy znajduje się wiele zabytków, takich jak np. Kościoły, zamek, fragmenty murów obronnych, synagoga i wiele innych. Osoby odwiedzające miasteczko mogą odwiedzić także Muzeum Ziemi Wieluńskiej lub Galerię “Art Deco”.

Na przestrzeni lat Wieluń odegrał bardzo ważną rolę w historii nie tylko okolicy, ale także całego kraju, był miastem królewskim, a także miejscem obrad sejmików ziemskich, wielu uważa go również za miejsce wybuchu II wojny światowej. Bombardowanie Wielunia odbyło się 1 września 1939 roku o 4:40. Był to atak będący dowodem na bestialstwo niemieckiej armii.

Zarówno okoliczne atrakcje, jak i bardzo bogata historia sprawiają, że Wieluń stanowi prawdziwą perłę województwa łódzkiego i jest miejscem, które zdecydowanie warto odwiedzić zwiedzając okolicę.

 

WIELUN logo 

źródło www.um.wielun.pl

Galeria zdjęć

/

Filmy

WIELUŃ