Informacja o RODO

---> Czytaj więcej…

Zgadzam się

O miejscowości

Kiedyś niewielka osada handlowa, dziś turystyczne miasteczko nazywane Perłą Pojezierza Drawskiego. Do Czaplinka przyciąga nie tylko jezioro Drawsko, ale również klimat miasta i możliwość otarcia się o niezwykle ciekawą historię. Miasto kusi  zadbanym wyglądem, plażami, które zachęcają do kąpieli słonecznych, czystą wodą idealną do uprawiania sportów wodnych oraz niezmąconą ciszą – przerywaną od czasu do czasu przez melodyjny śpiew ptaków. Warto więc zatrzymać się tu na dłużej…

Z natury wypoczynek nad jeziorami jest dużo bardziej aktywny niż nad morzem. Wykorzystując rosnącą popularność sportów wodnych w Czaplinku znajdą Państwo wypożyczalnie sprzętu wodnego oferujące żaglówki, kajaki, rowerki wodne. Osoby spragnione wrażeń mogą spróbować swoich sił w windsurfingu pod okiem fachowców, na doskonale nadającym się do tego sportu jeziorze Drawsko. Istnieje również możliwość poznania głębin tego pięknego zbiornika wodnego podczas nurkowania.

Na tych uroczych i niepowtarzalnych terenach znajduje się jeden z najpiękniejszych szlaków kajakowych rzeką Drawą. Szlak ten nosi imię im. ks. Kardynała Karola Wojtyły, który kilkukrotnie pokonywał go kajakiem. Czysta woda, malownicze jeziora i zróżnicowane w charakterze odcinki rzeczne stanowią o jego atrakcyjności, z tychże przyczyn szlak jest bardzo uczęszczany.

CZAPLINEK logoźródło www.czaplinek.pl

Galeria zdjęć

/

Filmy

Czaplinek