Informacja o RODO

---> Czytaj więcej…

Zgadzam się

O miejscowości

Dobre Miasto położone jest w samym sercu historycznej Warmii, wśród przepięknych wód i lasów oraz malowniczych zakątków, na niewielkim wzniesieniu rozległej doliny rzeki Łyny. Każdy kto mieszka lub odwiedza Dobre Miasto może skorzystać z wielu atrakcji nie tylko turystycznych.

Dobre Miasto i jego okolice to malownicze lasy wichrowskie z licznymi szlakami rowerowymi, wypoczynek nad jeziorem Limajno zwanym „Perłą Warmii” a także spływy kajakiem lub tratwą po rzece Łynie.

Spragnionym odkrywania historii i zabytków miasta polecamy jeden z największych kościołów na Warmii z XV wieczną rzeźbą Madonny i późnobarokowym ołtarzem z 1748 roku, fragmenty murów obronnych z gotycką wieżą z XIV wieku zwaną Basztą Bocianią oraz neoromański kościół ewangelicki z ok. 1830 roku, obecnie biblioteka.

Okolice Dobrego Miasta to m. innymi pałac w Smolajnach – ulubione miejsce biskupa Ignacego Krasickiego, Kalwaria Warmińska w Głotowie jako miejsce odpustowe, kościoły w Orzechowie, Międzylesiu, Cerkiewniku, Jesionowie, Piotraszewie.

Katolicka Warmia słynie z wielu pięknych kapliczek, które są charakterystycznym elementem krajobrazu odróżniającym ją od Mazur.

Dobre Miasto należy do międzynarodowej sieci miast dobrego życia. Logo CittaSlow

 

źródło www.dobremiasto.com.pl

Galeria zdjęć

/