Informacja o RODO

---> Czytaj więcej…

Zgadzam się

O miejscowości

Trzebnica jest miejscem spokoju i aktywnego odpoczynku wśród malowniczych wzgórz i lasów.

Bogata historia uzdrowiskowa przeplata się ze współczesnym, rekreacyjnym charakterem miasta. Las bukowy otaczający Trzebnicę z południowej strony jest źródłem czystego i świeżego powietrza, co w zestawieniu z rozległymi terenami słynnych trzebnickich sadów tworzy doskonałe warunki do uprawiania wszelkich form rekreacji.

Trzebnica to także miasto życia i działalności św. Jadwigi. Wraz ze swoim mężem – księciem Henrykiem Brodatym ufundowali Klasztor i Bazylikę. Trzebnickie Sanktuarium, które w ostatnim czasie zyskało status Sanktuarium Międzynarodowego, nie tylko jest jedną z największych tego typu budowli w Europie Środkowej, ale przede wszystkim stanowi najznamienitszą wizytówkę miasta i jest powodem do dumy Trzebniczan. Opiekę nad obiektem sprawują Księża Salwatorianie i Siostry Boromeuszki.

Wśród Wzgórz Trzebnickich odkryto najstarsze ślady funkcjonowania człowieka w Polsce. Ok. 500 000 lat temu w okolicach Winnej Góry grupa ludzi Homo erectus prowadziła tu zbieracko – myśliwski tryb życia. Pozostałości świadczące o ich obecności można obejrzeć w Trzebnickim Muzeum Regionalnym.

 

TRZEBNICA

 

źródło www.trzebnica.pl

Galeria zdjęć

/

Filmy

TRZEBNICA