Informacja o RODO

---> Czytaj więcej…

Zgadzam się

O miejscowości

Narol położony jest w niewielkiej kotlinie, otoczonej malowniczymi wzniesieniami i pagórkami, pokrytymi przez lasy oraz pola. Jednym z najbardziej charakterystycznych wzniesień jest tzw. „Kapelusz”. Ze szczytu wzgórza można podziwiać piękne krajobrazy Roztocza i Puszczy Solskiej oraz zespoły bukowe rezerwatu przyrody „Bukowy Las”.

Narolska przyroda objęta jest ochroną w dwóch parkach krajobrazowych – Południoworoztoczańskim i Puszczy Solskiej oraz trzech rezerwatach: „Źródła Tanwi”, „Bukowy Las” oraz „Minokąt”

Najbardziej rozpoznawalnym zabytkiem miasta jest późnobarokowy zespół pałacowo-parkowy Łosiów. Warto również zobaczyć kościół parafialny pw. Narodzenia Najświętszej Marii Panny z 1790 r., zespół pałacowo-parkowy w Rudzie Różanieckiej, a także murowany kościół parafialny pw. św. Michała Archanioła w Płazowie.

W gminie znajdują się także wsie o charakterystycznym, ciekawym budownictwie. Zachowało się również wiele interesujących kamiennych kapliczek, krzyży przydrożnych, starych cmentarzy oraz cerkwi, będących świadectwem przedwojennej wielokulturowości tego terenu.

Narol jest idealnym miejscem na wycieczki piesze i rowerowe. Urozmaicone i dosyć łagodne trasy nadają się dla turystów w każdym wieku.  Trasy poprowadzono drogami o niewielkim ruchu samochodowym, przebiegającym przez urokliwe okolice.

NAROL logo źródło www.narol.pl

Galeria zdjęć

/

Filmy

Narol - Bramy Roztocza