Informacja o RODO

---> Czytaj więcej…

Zgadzam się

O miejscowości

Lubań  położony jest w południowo-zachodniej części Polski, w dolinie rzeki Kwisy, na pograniczu dwóch historycznych krain: Górnych Łużyc i Dolnego Śląska.

Przepływająca przez miasto rzeka Kwisa należy do jednych z najpiękniejszych rzek województwa dolnośląskiego, posiadając zarówno cechy rzeki górskiej jak i nizinnej. W wielu jej odcinkach można obserwować naturalne twory przyrody - przełomy, progi, zakola, starorzecza. Kwisa posiada bardzo pierwotny charakter, w niewielkim stopniu zmieniony przez człowieka oraz należy do jednych z czystszych w Polsce, co sprawia, iż jest rajem dla ryb i wędkarzy.

Lubań to również zabytki, a wśród nich, wystarczy wymienić Ratusz z ok. 1540 r. oraz Wieżę Bracką wzniesioną w 1318 r. Pięknie zrewitalizowane kamienice wokół rynku są niewątpliwie jego ozdobą.

Lubań dla turysty przemierzającego Polskę jest dobrym punktem wypadowym na teren południowej części Dolnego Śląska, który jak wiadomo pełen jest pięknych miejsc i zabytków wartych zobaczenia. Jednym z nich jest Zamek Czocha oddalony zaledwie o ok. 15 kilometrów od Lubania.

 

źródło www.luban.pl

Galeria zdjęć

/

Filmy

Lubię Lubań