Informacja o RODO

---> Czytaj więcej…

Zgadzam się

O miejscowości

Bolesławiec należy do najpiękniejszych miast w regionie. Posiada pieczołowicie odrestaurowany układ urbanistyczny wraz z bogatym zespołem zabytków z okresu średniowiecza, renesansu, baroku, klasycyzmu i ciekawymi budowlami z XIX i XX wieku.

Bolesławiec  leży nad rzeką Bóbr w mikroregionie Borów Dolnośląskich, które stanowią największy kompleks leśny w południowo-zachodniej Polsce. Malownicze położenie zachęca mieszkańców i turystów do odpoczynku na świeżym powietrzu, zbiorniki wodne przyciągają wędkarzy, a na miłośników aktywnego spędzania wolnego czasu czekają stadniny koni i sieć ścieżek rowerowych. Amatorzy sportu i rekreacji mają do dyspozycji stadion, boiska, sale gimnastyczne, korty tenisowe, baseny kąpielowe i krytą pływalnię z zapleczem odnowy biologicznej.

Bolesławiec słynie z przepięknych wyrobów ceramicznych, które eksportowane są na cały świat, stanowiąc znak rozpoznawczy miasta. Od ponad 40 lat rzesze ceramików i artystów rzeźbiarzy spotykają się w sierpniu na Międzynarodowym Plenerze Ceramiczno-Rzeźbiarskim. Ogromną popularnością cieszy się też coroczne Bolesławieckie Święto Ceramiki.

Okazałe zbiory bolesławieckiej kamionki zgromadzone są w Muzeum Ceramiki, jedynej tego typu placówce w Polsce.

Galeria zdjęć

/