Informacja o RODO

---> Czytaj więcej…

Zgadzam się

O miejscowości

Chełmno samozwańczo zwane miastem zakochanych to zdecydowanie doskonałe miejsce na spędzenie kilku romantycznych chwil z bliską osobą. Jednak nie tylko Pary znajdą tutaj coś dla siebie, rodziny z dziećmi, grupy znajomych, a nawet samotni turyści będą zachwyceni licznymi atrakcjami. Całe miasto jest wypełnione legendami, kulturalnymi wydarzeniami, niepowtarzalnymi projektami architektonicznymi oraz malowniczymi krajobrazami.

Będąc w Chełmnie nie sposób nie zwrócić uwagi na Ratusz, który pomimo tego, że należy do mniejszych obiektów z tej kategorii, zdecydowanie nadrabia niezwykłym wdziękiem renesansowej stylistyki. W ciągu niemal 500 lat istnienia był wielokrotnie przebudowywany i odnawiany, jednak do dziś możemy podziwiać jego bogate zdobienia i malowidła. Budynek nie pełni już tej samej roli co kiedyś, obecnie swoją siedzibę ma tu Muzeum Ziemi Chełmińskiej.

Rynek miasta zdecydowanie wyróżniają wymiary, które czynią go największym na całym Pomorzu. W jego centrum stoi wspomniany już ratusz, a pozostała część, na której znajdziemy również fontannę i plac targowy dostępna jest dla spacerowiczów i turystów. Chełmiński Rynek jest doskonałym miejscem na zrelaksowanie się, odpoczynek i wypicie kawy lub zjedzenie lodów.

Kościół Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, jak większość budowli w Chełmnie został wzniesiony w stylu gotyckim, zachwyca swoją dostojnością i unikalnym wdziękiem, górując nad resztą miasta. Chełmno nieprzypadkowo nazywane jest miastem zakochanych gdyż to właśnie w tym kościele można znaleźć relikwie św. Walentego.

Skarbiec w klasztorze Sióstr Miłosierdzia oraz znajdujący się na terenie kościół św. Jana Chrzciciela i Jana Ewangelisty, to obowiązkowe punkty wycieczki do Chełmna. Ten dawny cystersko-benedyktyński zespół klasztorny został wybudowany około 800 lat temu, pomimo tego do dziś imponuje swoim ogromem, przepychem oraz historią ukrytą w każdym zakamarku.

 


Galeria zdjęć

/