Informacja o RODO

---> Czytaj więcej…

Zgadzam się

O miejscowości

Jeżeli szukasz ciekawego miejsca do zwiedzenia w Wielkopolsce, to proponujemy wizytę w Nowym Tomyślu. Miejscowość oddalona o około 70 km od Poznania jest pełna zabytków i perełek przyrodniczych. Zobacz, co czeka na Ciebie w okolicy i gdzie warto się udać podczas wizyty w tym powiecie.

Nowy Tomyśl - co warto wiedzieć?

Miasto położone jest w zachodniej części województwa wielkopolskiego, gdzie leży nad rzeką Szarką. Jest to siedziba powiatu nowotomyskiego oraz gminy miejsko-wiejskiej Nowy Tomyśl. Przez gminę przebiega autostrada A2 i międzynarodowa linia kolejowa E20, dlatego miejscowość ta chętnie odwiedzana jest przez turystów zmierzających do Poznania czy Warszawy. Według danych GUS z 31 grudnia 2021 miasto liczy 14 093 mieszkańców. Pomimo że jest to jedno z najmłodszych miast w Wielkopolsce, to nie brakuje w nim ciekawych atrakcji i zabytków. Odkryj najpopularniejsze atrakcje turystyczne w Nowym Tomyślu.

Nowy Tomyśl - atrakcje warte zobaczenia

Kościół pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa – jeden z dwóch kościołów rzymskokatolickich. Mieści się przy Planu Fryderyka Chopina. W dniu 12 grudnia 1932 roku kościół został uznany za zabytek.

Dawny Ratusz Miejski – piękny budynek pochodzi z 1879 roku. Mieści się pośrodku Placu Niepodległości. Dziś znajduje się tam budynek sądu i Urzędu Stanu Cywilnego. Obok dawnego ratusza znajduje się pomnik powstańców wielkopolskich, który został odsłonięty w 1963 roku.

Muzeum Chmielarstwa i Wikliniarstwa - powstało w 1985 roku na terenie Parku Kultury i Wypoczynku. Jest oddziałem zamiejscowym Muzeum Narodowego Rolnictwa i Przemysłu Rolno-Spożywczego w Szreniawie. Znajdziemy tam 5 wystaw stałych oraz ekspozycje plenerowe na zewnątrz.

ZOO - młodszym i starszym miłośnikom zwierząt polecamy wizytę w tutejszym ZOO. Ogród Zoologiczny działa od 1974 roku. Możemy obejrzeć tu m.in. małpy i pawiany, koczkodany zielonosiwe i rezusy, a także zwierzęta kopytne, ptactwo oraz wiele innych gatunków zwierząt.

Jezioro w Zbąszyniu - Błędno to jezioro oddalone o około 20 km. Do dyspozycji turystów jest duże kąpielisko “Łazienki”. W okresie letnim organizowane są tam liczne wydarzenia kulturalne i sportowe.