Informacja o RODO

---> Czytaj więcej…

Zgadzam się

O miejscowości

Jest to miasto na prawach powiatu położone w województwie lubuskim. Zielona Góra to największe miasto województwa lubuskiego, w którym nie brakuje ciekawych miejsc oraz atrakcji i zabytków. Miasto słynie przede wszystkim z winobrania. Winobranie to jedna z największych, corocznych imprez plenerowych w regionie i największe święto wina w całej Polsce. Dowiedz się, co warto zobaczyć będąc w okolicy i jakie zabytki oraz atrakcje czekają na Ciebie w największym mieście Zielona Góra.

Zielona Góra - zabytki

Konkatedra – kościół rzymskokatolicki parafialny pod wezwaniem św. Jadwigi Śląskiej, to kościół zbudowany w II połowie XIII w. przez księcia Konrada I Głogowskiego i jego syna.

Kaplica na Winnicy, czyli kaplica pw. Narodzenia Najświętszej Marii Panny. Ratusz z XV wieku w stylu gotyckim – w podziemiach ratusza działa winiarnia, która ma kilkusetletnią tradycję.

Deptak - turyści mogą przejść się po jednym z najdłuższych ciągów spacerowych w Polsce. Czekają tam na Ciebie liczne kawiarenki i restauracje oraz kolorowe kamienice.

Atrakcje w Zielonej Górze

Palmiarnia – to zarówno zabytek, jak i atrakcja. We wnętrzu palmiarni znajduje się jedna z najwyższych palm w całej Polsce. Na ostatnim piętrze Palmiarni znajduje się również punkt widokowy, skąd można również podziwiać panoramę Zielonej Góry.

Park Winny - położony tuż obok Palmiarni, jest to miejsce, w którym znajduje się pokazowa winnica. Na zboczach wzgórza rośnie winorośl. Turyści po całym dniu zwiedzania mogą odpocząć na okolicznych ławeczkach lub udać się do labiryntu z żywopłotu, a maluchy mogą szaleć na placu zabaw.

Muzeum Ziemi Lubuskiej w Zielonej Górze – liczne eksponaty pozwalają lepiej poznać historię, kulturę oraz tradycję tych terenów.

Centrum Nauki Keplera – jest to miejsce, które muszą odwiedzić wszyscy mali i więksi naukowcy. Na miejscu czekają nowoczesne wizualizacje zjawisk związanych m.in. z prawami fizyki. W Centrum Przyrodniczym oprócz wystaw stałych i czasowych znajdują się także stanowiska interaktywne dla dzieci.